Być księdzem i Lempart

  

Szymon Hołownia prowadził niegdyś religijny kanał w TVN, czyli coś jakby w tygodniku „Nie” dostał rubrykę religijną. Oczywiście efemeryda ta okazała się mniej trwała niż powołany przez komunistów ruch „księży patriotów”. Po wsparciu Marty Lempart wczoraj dla odmiany Hołownia zabrał się za udzielanie rad Kościołowi. Oczywiście jako wizjoner zatroskany jego słabnięciem.

Pooglądałby sobie skoki narciarskie, zobaczył naszych skoczków (dziewczyny też), robiących znak krzyża i przekonał się, że jednak to metody polskiego Kościoła są skuteczniejsze niż episkopatów z krajów, co poszły za jego radami. Ponarzekał Hołownia na jakość biskupów, po czym stwierdził, że im więcej wystąpień… ­abpa Jędraszewskiego, tym Kościół słabszy. U progu Wielkiego Tygodnia mamy więc jasne wskazówki, co robić – posłuchać Hołowni i zrobić wszystko odwrotnie. Po pierwsze nie panikować, fale mody na antyklerykalizm mijają, jak ta z lat 50., z początku 90. czy z 2011 r., gdy górą był Palikot. Po drugie więcej hierarchów takich jak abp Jędraszewski czy abp Wacław Depo, którego wielu z nas poznaje, oglądając w pandemii msze z Jasnej Góry. Kontynuatorów Jana Pawła II, który przez niejeden kryzys nas przeprowadził.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: butelka.org | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts