Pięć prac w kształcie jaj o wysokości 70 cm zostało wykonanych z żywicy syntetycznej, każda w innym stylu.

Jajo zaprojektowane przez jubilerki Ritę Banfalvi i Roxanę Mueller ma błękitny kolor i jest obciągnięte złocistą siatką, pod którą pływają złote rybki, na jej powierzchni zaś unoszą się powleczone różowym lakiem lilie wodne. Jak twierdzą artystki, symbolizuje to radość życia.

Praca malarki Agnes Katinki Kiss to z kolei „rajskie jajko” w kolorze czerwonym, na powierzchni którego przedstawiono kolorowe bańki i inne kształty, mające reprezentować ciągłe odnawianie się życia.

Rzeźbiarz Peter Szabolcs wykonał śnieżnobiałą pracę z dużym pionowym pęknięciem, przez które widać znajdujący się w środku embrion. To jajko symbolizować ma z kolei czystość i niezwykłość narodzin.

Malarz Kalman Nagy przedstawił planety i noc przechodzącą w dzień, zaś Laszlo Nemes namalował na swojej pracy m.in. portret polityka i reformatora z XIX w. Ferenca Deaka, który urodził się w komitacie Zala, gdzie leży Zalaegerszeg.

Prace, które można oglądać do 3 kwietnia, zostaną sprzedane w dniach 6-9 kwietnia na aukcji internetowej. Połowę uzyskanej sumy otrzymają artyści, a połowa zasili dom dziecka w Zalaegerszeg.

Dyrektor Miejskiej Sali Koncertowej i Wystawienniczej Laszlo Toth powiedział, że cel akcji to nie tylko dobroczynność, ale też wsparcie i zaprezentowanie lokalnych artystów. Dodał, że wielkanocna aukcja jaj ma stać się corocznym wydarzeniem.