Jak ocenił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, przewoźnicy dokładają starań, aby siatka połączeń z krakowskiego portu była jak najbardziej atrakcyjna, jednak wiele linii decyduje się na wprowadzenie poszczególnych kierunków z lekkim opóźnieniem.

„Cała branża lotnicza, w tym Kraków Airport, przygotowywała się i z utęsknieniem czeka na rozpoczęcie sezonu Lato 2021 w kalendarzu lotniczym” - podkreślił prezes.

„Obecnie musimy bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych, ale wierzymy, że wspólnie pokonamy pandemię i pomimo szeregu restrykcji, które zapewne pozostaną z nami na dłużej, to w zbliżającej perspektywie pasażerowie coraz liczniej będą korzystać z usług krakowskiego lotniska”

- zaznaczył Włoszek.

Według niego oferta letniej siatki Kraków Airport będzie pozwalać zarówno na podróż lotniczą w ulubione zakątki Europy czy świata, ale również na powrót turystów do Krakowa i do Małopolski.

Jak informuje lotnisko, w siatce letnich połączeń krakowskiego portu znalazło się wiele wakacyjnych kierunków m.in. od 2 lipca linia lotnicza Ryanair uruchomi połączenie na grecką wyspę Korfu. Węgierski Wizz Air zapowiedział loty do chorwackiego Splitu w okresie czerwiec-wrzesień. Ponadto obie te linie będą latać na Santorini.

Według zapowiedzi przedstawicieli Kraków Airport narodowy przewoźnik PLL LOT planuje przywrócić transatlantycki kierunek do Chicago, a także uruchomić połączenie do Nowego Jorku. W przyszłym tygodniu ma także ogłosić kolejne wakacyjne propozycje z Krakowa.

„Należy pamiętać, że zarówno liczba oferowanych kierunków, jak i częstotliwość połączeń może ulec zmianie w zależności od sytuacji pandemicznej oraz wprowadzanych obostrzeń”

- zaznaczono w komunikacie.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Z powodu pandemii koronawirusa w całym zeszłym roku obsłużył 2 mln 593 tys. pasażerów, czyli o 69 proc. mniej niż rok wcześniej.