W nowym Express Vanie szczególną uwagę zwrócono na schowki, które mają rekordową pojemność sięgającą 48 litrów.

Długość załadunku mierzona po podłodze wynosi 1,91 m (w wersji ze ścianką działową na całej szerokości kabiny), szerokość przesuwnych drzwi bocznych – 716 mm. Pojemność części ładunkowej od 3,3 do 3,7 m.sześc. należy do największych w segmencie. Ładowność wersji benzynowej wynosi do 780 kg, a wysokoprężnej – 650 kg. Samochód jest wyposażony w sześć obrotowych uchwytów do mocowania ładunku w podłodze i cztery dodatkowe na ścianach.

Nowy Express Van oferuje trzy systemy multimedialne: Radio Connect R&Go i system multimedialny Renault EASY LINK (z ekranem dotykowym 8” i funkcją replikacji ekranu smartfona) w dwóch wersjach – z nawigacją lub bez. Ma ładowarkę indukcyjną do smartfona i do trzech gniazd USB oraz cztery gniazda 12 V, w tym jedno w strefie cargo.

W nowej propozycji od Renault kierowca zdecydowanie lepiej kontroluje otoczenie samochodu, wspomagany m.in. przez asystenta monitorowania strefy za samochodem, który w samochodzie bez tylnych szyb pokazuje, co się dzieje z tyłu, na ekranie umieszczonym na miejscu lusterka wstecznego. System monitorowania martwego pola poprawia widoczność w strefie martwego pola z obu stron samochodu, a lusterko szerokokątne zmniejsza martwe pole z prawej strony samochodu bez szyb w części ładunkowej. Kamera cofania ułatwia manewry parkowania. Obraz z kamery jest wyświetlany na ekranie systemu multimedialnego lub w wewnętrznym lusterku wstecznym.

W Europie Express Van będzie dostępny z silnikiem benzynowym 1.3 TCe 100 FAP oraz silnikami wysokoprężnymi 1.5 Blue dCi 75 i 95 i 6 biegową skrzynią mechaniczną. Silnik wysokoprężny Ecoleader 1.5 Blue dCi 75 umożliwia obniżenie zużycia paliwa poprzez ograniczenie prędkości do 100 km/h.

Nowy model pojawi się w sprzedaży w Europie i na rynkach pozaeuropejskich w kwietniu br. W Polsce wprowadzenie do sprzedaży będzie miało na przełomie kwietnia i maja br.