Żółta kartka dla Unii

  

Niejasny, ale wyglądający na całkowicie sprzeczny zarówno z prawem unijnym, jak i polskim wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa pokazuje, że instytucje unijne degenerują się w sposób zupełnie dramatyczny. Jakiekolwiek wartości, jakiekolwiek zasady, które przyświecały tworzeniu zjednoczonej Europy, ustępują bieżącej rozgrywce politycznej, która często nie ma żadnych głębszych celów, poza bardzo doraźnymi.

Najpierw zawieszenie członkostwa, potem de facto wyrzucenie węgierskiego Fideszu z frakcji chadeckiej Parlamentu Europejskiego (Europejskiej Partii Ludowej), bo temu w istocie służyły zmiany w regulaminie EPL, tak naprawdę kończą proces niszczenia tego, czym była Unia Europejska u swoich założeń, czyli próbą włączenia uniwersalizmu chrześcijańskiego w budowę jedności narodów naszego kontynentu. Dzisiaj Unia dryfuje w absolutnie nieprzewidywalnym kierunku, a to, co dzieje się na przykład w Szwecji czy wielu innych krajach, pokazuje, że to jest również kierunek niebezpieczny dla mieszkańców Europy. To ostatni moment, żeby dokonać zmian, które uratują Unię, zanim się całkowicie zdegeneruje lub rozpadnie.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: butelka.org | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts