Pinior, korupcja, wyrok

  

Związany z PO europoseł i były senator Józef Pinior usłyszał wczoraj prawomocny wyrok bezwzględnego więzienia. Sąd apelacyjny podtrzymał wcześniejszy wyrok, od którego odwołał się Pinior. Ta sprawa zasługuje na szczególną uwagę w kontekście wydarzeń, które rozegrały się po zatrzymaniu polityka i postawieniu mu zarzutów.

Natychmiast pojawiła się narracja o tym, że sprawa jest polityczna, że to „polowanie PiS” na polityków PO, że PiS „obrzuca błotem legendę dawnej Solidarności”. W obronę Piniora włączyły się m.in. „Gazeta Wyborcza” i telewizja TVN24, organizowano wiece poparcia dla niego, jednocześnie wylewając pomyje na Centralne Biuro Antykorupcyjne i prokuraturę. Śledztwo jednak cały czas było prowadzone i zakończyło się aktem oskarżenia o korupcję dla Józefa Piniora i jego współpracownika Jarosława Wardęgi. Już po nieprawomocnym wyroku politycy Platformy, którzy publicznie ochoczo bronili Piniora, nagle nabrali wody w usta. Warto o tym zachowaniu pamiętać. Zwłaszcza w kontekście innych spraw dotyczących ludzi związanych z PO, wobec których toczą się prokuratorskie śledztwa i w obronie których szermuje się nietrafionymi argumentami o politycznym charakterze postępowań.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: butelka.org | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts