Histeria antypolska

  

Duże kontrowersje wywołała książka „Dalej jest noc”, w której z polskiego bohatera zrobiono szmalcownika i w kłamliwy sposób, manipulując, przypisano Polakom współodpowiedzialność za Holokaust. Autorami książki są: prof. Barbara Engelking, była żona Michała Boniego, konfidenta SB – TW Znak, i prof. Jan Grabowski vel Abrahamer.

Książka jest skandaliczna, wydana za nasze pieniądze przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów Polskiej Akademii Nauk. Wyżej wymienieni „naukowcy” od dawna znani są z antypolskiej retoryki. Warto przypomnieć haniebną konferencję, która się odbyła dwa lata temu w Paryżu (zorganizowaną m.in. przez PAN), zatytułowaną „Nowa polska szkoła historii Holokaustu”. Prelegentami byli m.in. Jan Grabowski, Jan Tomasz Gross, Barbara Engelking i Joanna Tokarska-Bakir, która w wywiadzie dla niemieckiej Fundacji Gerdy Henkel, założonej przez siostrę Josta Henkela, niemieckiego przedsiębiorcy, który pomógł Hitlerowi dojść do władzy, obarczyła polskich cywilów winą za pogrom na Żydach w Kielcach w 1946 r. Światowe Porozumienie Polskich Patriotów wystosowało wtedy list otwarty do polskich władz, w którym zaprotestowało przeciwko tak jednostronnemu doborowi prelegentów. I co? I nic!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: butelka.org | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts