Co najbardziej lubię w Robercie Lewandowskim? Fakt, że nigdy nie jest usatysfakcjonowany. Każdego roku stara się doskonalić i przekraczać swoje granice, nawet jeśli są one już wyjątkowe. Jest kompletnym napastnikiem. Myślę, że obecnie jest najlepszym numerem dziewięć na świecie, więc musimy być bardzo ostrożni

- powiedział Immobile dla strony "uefa.com".

Napastnik Lazio jest pod wrażeniem gry Lewandowskiego

Lewandowski został wybrany najlepszym piłkarzem świata 2020 roku w wielu plebiscytach, m.in. FIFA. Natomiast Immobile - dzięki 36 trafieniom w Serie A w sezonie 2019/20 - triumfował w klasyfikacji "Złotego Buta", czyli otrzymał nagrodę dla najlepszego strzelca piłkarskich lig w Europie. Drugie miejsce zajął Lewandowski.

To było szaleństwo pokonać go w wyścigu o Złoty But. Rzucanie wyzwania takim znakomitym graczom jak on i Cristiano Ronaldo dało mi wiele szczęścia

- podkreślił włoski napastnik.

W obecnym sezonie ligowym Immobile znacznie ustępuje pod tym względem Lewandowskiemu. Włoch strzelił 14 goli w Serie A, a Polak - 26 w Bundeslidze.

Trener Hansi Flick oczekuje dużo od swoich piłkarzy w Lidze Mistrzów

We wtorkowy wieczór Bayern zmierzy się w Rzymie z Lazio w 1/8 finału Champions League. Faworytami rywalizacji będą mistrzowie Niemiec, nawet mimo nieobecności kilku piłkarzy i słabszych ostatnio występów w Bundeslidze. Immobile zdaje sobie sprawę z klasy rywali:

Oczywiście to będzie bardzo trudny mecz. Wiemy, że musimy dać coś ekstra, aby osiągnąć idealny występ. Bayern to zespół bardzo nastawiony na atak, grający szybki, totalny futbol, więc trudno będzie powstrzymać ich ataki. Postaramy się sprawić im problemy, szukając ich słabych punktów. Jasne jest, że nie będziemy mieć tylu szans co w poprzednich spotkaniach, więc musimy skupić się na ich wykorzystaniu.