Wnętrze jest przemyślane, a możliwości jego aranżacji bardzo elastyczne. W pierwszym rzędzie siedzeń mamy dwa wygodne, pojedyncze fotele, które można obrócić i korzystać z nich podczas postoju, gdy np. po narciarskim szaleństwie chcemy chwilę odpocząć, rozmawiając z drugą osobą. System szyn we wnętrzu pozwala płynnie przesuwać fotele i montować je w każdym miejscu, a dodatkowe dwie szyny środkowe umożliwiają zamontowanie wielofunkcyjnego stolika, na którym można podczas rozmowy postawić kubek z kawą czy herbatą (standardowe wyposażenie Multivan 6.1 Highline. Wyposażenie opcjonalne dla Multivan 6.1 Comfortline).

Pod unoszoną tylną klapą znajdziemy dość miejsca do przewozu bagażu wszystkich pasażerów. Dodatkowo przemyślana konstrukcja tylnej kanapy pozwala zmieścić tam narty. Multivan 6.1 ma również rozwiązanie, które zmęczeni narciarze z pewnością docenią w mroźne dni: opcjonalne ogrzewanie postojowe o mocy do 3000 W utrzymujące przyjemne ciepło wewnątrz pojazdu nawet przez 48 godzin. Takie ogrzewanie, dodatkowy pakiet „Dobranoc” oraz bardzo elastyczny sposób aranżacji wnętrza, przesuwania i składania foteli, pozwalają również na spokojne spędzenie nocy w samochodzie.

Volkswagen Multivan 6.1 napędzany jest wysokoprężnym silnikiem 2.0. TDI w trzech wariantach mocy: 81 kW (110 KM), 110 kW (150 KM) i 150 kW (204 KM). Moc napędu przenoszona jest na drogę za pomocą 6-biegowej przekładni manualnej lub 7-biegowej automatycznej skrzyni biegów DSG. Opcjonalnie dostępny jest również napęd na cztery koła 4MOTION pomagający wyjechać z niejednej zaspy. Multivan 6.1 wyposażony może być również w wiele cyfrowych technologii zwiększających komfort jazdy.